Veltījums Dzejas dienām

Izveidots Trešdiena, 02 Oktobris 2013 12:21

Septembris – Dzejas mēnesis, kad lasām dzeju, pārdomājam autoru pasaules izjūtu un mēģinām paši uz baltas lapas radīt ko jaunu.

Arī mūsu skolā pirmajā mācību mēnesī īpaša uzmanība tiek veltīta dzejai. Šogad skolēni tika aicināti  mēģināt izprast dažādu latviešu autoru dzejas pasaules savdabību, valodas skaistumu un tēlainību. Ceturto un piekto  klašu skolēni veidoja savu dzejoļu krājumu „Mani mīļi dzejolīši”, kurā iekļāva savus mīļākos latviešu autoru dzejoļus , tos vizualizēja. Tika sacerēti un vizualizēti arī pašu dzejoļi par sev tīkamu tēmu. Jaunajiem autoriem mācību stundās tika dots vārds.

Sesto klašu skolēni analizēja kāda latviešu dzejnieka dzejoļu krājumu, meklējot dažādus valodas izteiksmes līdzekļus, mēģinot izprast autora darbu noskaņu un paužot savu attieksmi pret lasīto. Pārdomas tika apkopotas rūpīgi noformētos krājumos, kuru prezentācija notika stundu laikā.

Šobrīd labākie 4., 5., 6.klašu skolēnu darbi ir aplūkojami izstādē „Veltījums Dzejas dienām” 4. – 6.klašu korpusa metodiskajā kabinetā. Izstādi varēs aplūkot vēl līdz 10.oktobrim.

Esiet laipni aicināti!

Latviešu valodas MK vadītāja I.Ozoliņa.