Paldies vecākiem par atbalstu un skolas vecāku padomei par palīdzību atbalsta organizēšanā.

Izveidots Trešdiena, 11 Janvāris 2023 08:32

Atbalsts Ukrainas bērniem

Mīļie vecāki,no Jūsu un mūsu  saziedotajiem līdzekļiem esam sagatavojuši otro sūtījumu uz Ukrainu.  Viņu saņems konkrēts bērnu nams, ar kuru arī turpmāk  uzturēsim kontaktus! Jauku un mīļu šo laiku!

“No stāsta līdz grāmatai”

Izveidots Piektdiena, 25 Novembris 2022 12:00

Skolas soma 2022

22. un 23. novembrī Latvijas skolas somas programmas ietvaros  3. un 4. klašu skolēni piedalījās izzinošā, radošā nodarbībā “No stāsta līdz grāmatai” Ar lielu aizrautību skolēni klausījās rakstnieces Ineses Valteres teiktajā. Bērni tika iesaistīti stāstu un pasaku radīšanas procesā. Uzzināja cik garš ir grāmatas tapšanas ceļš no idejas līdz pašai grāmatiņai. Rakstniece kopā ar skolēniem devās uz fantāziju pasauli, radīja jaunus tēlus un sižetu, spēlējoties ar vārdiem. Šādā veidā parādot bērniem vienkāršu pieeju pasaku tēlu radīšanā. Bērni uzzināja arī kādu profesiju pārstāvji ir iesaistīti, lai taptu grāmata.

Skolas soma 22

Rakstniece pasaku grāmatās “Pasakas ģimenei”  aicina novērtēt to, kas mums ir dots, izvērtēt savu un apkārtējo rīcību, būt godīgiem, drosmīgiem, zinātkāriem un izpalīdzīgiem. Autore savas pasaku grāmatas uzdāvināja arī skolas bibliotēkai, lai ik katram mazajam lasītājam ir iespēja tās palasīt un padomāt par to, ko katra pasaciņa mums māca. Tikšanās ar rakstnieci 1. Un 2. klašu skolēniem būs decembrī.

Skolas soma 22

Skolas soma 22

Sagatavoja Diāna Allika

Dzeja. Lasi! Izproti! Radi!

Izveidots Trešdiena, 09 Novembris 2022 14:29

Aspazija - Ilgu zeme 

,,Glezna – tā ir dzeja, kuru mēs skatāmies,

bet dzeja – glezna, kuru dzirdam”. Leonardo da Vinči.

 

Arī šogad, tāpat kā citus gadus, rudens mūsu skolā literatūras stundās bija dzejas laiks. Šogad dzejas pasaules neparastumu atklāt vairāk aicinājām sesto klašu skolēnus.

Iepazīstot dzejnieku radītos tēlus, skolēni dalījās arī savā pieredzē par spilgtākajiem iespaidiem bērnībā. Uzmanība galvenokārt tika pievērsta emocijām un to nozīmei dzejas liriskā varoņa izpratnē. Skolēni pētīja Aspazijas dzejoļus gan no saturiskā, gan mākslinieciskā, gan formas viedokļa. Meklēja atslēgvārdus, strādāja radoši, literāros tēlus un elementus grupējot un vizualizējot. Tā tapa vizuāli interesanti darbi par Aspazijas dzejoli ,,Ilgu zeme”, kuru izpildē varēja gan zīmēt, gan veidot kolāžu.

Domājot par to, kā labāk uztvert dzejas darbu, skolēni veidoja prezentācijas vai īsus video izvēlētam dzejolim. Šeit lieti noderēja digitālās prasmes. Prezentāciju un dzejoļu izteiksmīgas runāšanas no galvas vērtēšanā piedalījās ne tikai skolotājas, bet arī paši skolēni, paužot savu viedokli un pamatojot to.  Tā katrs no skolēniem izpaudās radoši, rādot priekšnesumu, ko varēja baudīt gan vizuāli, skatoties prezentāciju, gan klausoties. Dzejoļa prezentācijai bija piemeklēta atbilstoša mūzika, turklāt skolēns izteiksmīgi deklamēja dzejoli no galvas.

Un visbeidzot – kad bija izpētīti U.Ausekļa formas ziņā ļoti dažādie dzejoļi, skolēni paši kļuva par dzejniekiem. Viņi radīja jaunrades darbus – akrostihus ,,Mans rudens”.

Ieskatam paveiktajā labākie 6.a, 6.b un 6.d klases skolēnu darbi šeit

Latviešu valodas skolotājas Dzintra Indriksone un Ilona Ozoliņa.

Autortiesības © 2023 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator