Paņemiet tāpeli un gripeli!

Izveidots Pirmdiena, 09 Novembris 2020 09:09

Ne vienu reizi vien esam dzirdējuši teicienu – Kad mēs augām, tad gan tā nebija! Šo pašu teicienu varam attiecināt uz skolu – toreiz un tagad. Kāda izskatījās skola? Kādi bija mācību priekšmeti? Kāda bija skolotāju attieksme pret skolēniem? Kādas bija skolēnu savstarpējās attiecības?

Mūsu skolas 5.b,  5.d un 5.e klašu audzēkņi, iepazīstot gan Jāņa Poruka skaudrā stāsta “Kauja pie Knipskas” galvenā  varoņa Cibiņa likteni, gan Sudrabu Edžus stāsta “Dullais Dauka” Daukas urdošo nemieru un vēlmi izprast lietas un parādības, uzzināja arī laikmeta liecības par skolu senatnē.  Lai salīdzinātu, kāda bija skola senāk un kāda tā ir tagad, skolēni iejutās žurnālista lomā un veidoja sienas avīzi, dodot tai paši savu nosaukumu un rakstot ziņas gan par pagātnes, gan mūsdienu notikumiem. Avīzes tika papildinātas ar senatnē raksturīgajiem vecvārdiem vai mūsdienās plaši izmantotajiem svešvārdiem un to skaidrojumiem. Kāds pamanījās avīzēs ievietot arī reklāmas vai anekdošu stūrīti.

sagatavoja Vineta Zēģele