Projekts "TangIn"

Iekļaujoša taustāmā programmēšana un STEM priekšmetu popularizēšana

 Skolēnu prasmju attīstīšana pielietojot taustāmās programmēšanas pieejamus konceptus un aktivitātes.

 

 TangIn projekts – popularizē skolēnu iekļaušanos un STEM priekšmetu programmas skolās izmantojot taustāmās programmēšanas konceptus un aktivitātes, tika radīts, lai popularizētu un uzlabotu, skolas ietvaros, pašlaik jaunu un pieejamu rīku pielietojumu un izmantotu pievilcīgākas, iekļaujošākas pedagoģiskās pieejas, nostiprinot skolēnu motivāciju un interesi. Bērniem dabiska ir mācīšanās un lietu izzināšana ar taustes palīdzību. Taustāma programmēšana padara to vairāk pieejamu un saprotamu bērniem, izmantojot fiziskus objektus, lai programmas instrukcijas padarītu tiešākas un mazāk abstraktas.

 Šī pedagoģiskā pieeja ir kā digitālu interfeisu un grafisku elementu alternatīva, kura popularizē darbu grupās, lai risinātu problēmas rotaļīgā kontekstā, kur rezultāts ir sajūtams un cēloņsakarību asociācija viegli uztverama.

 Tāpēc, apvienojot un stimulējot kritisko domāšanu, radošumu un grupas sadarbību caur vienkāršu un manuālu mijiedarbību, taustāmā programmēšana ir pieejama un stimulējoša ikvienam (skolēnam un skolotājam) neatkarīgi no viņu socio-ekonomiskā stāvokļa, dzimuma, prasmēm un zināšanām vai tiešas pieejas digitāliem rīkiem.

 Projekts ir līdzfinansēts no ES Erasmus+ programmas un apvieno mācību iestādes un institūcijas konsorcijā, kuru veido partneri no 4 valstīm (Portugāle, Spānija, Latvija un Bulgārija) un ir Portugāles kompānijas Carreire & Alegre  Lda koordinēts.

 Projekta realizācijas gaitā tiek sagaidīti sekojoši rezultāti:

    • Pedagoģisks ietvars, lai stimulētu programmēšanas konceptu pielietošanu un STEM priekšmetu pastiprinātu apguvi skolēnu vecuma grupā no 6-12 gadiem;
    • Skolotāju didaktisku resursu un vadlīniju komplekta izstrāde;
    • Skolotāju apmācības kopuma izstrāde.

 

 2017. gada 9. un 10. novembrī notika projektā iesaistīto pušu pirmā tikšanās Matosinhos pilsētā, kompānijas INOVA+ galvenajā birojā. Šajā sanāksmē notika partneru savstarpēja iepazīstināšana un rīcības plāna, galveno uzdevumu un ieviešanas stratēģijas apspriešana.

 Pētnieki, skolotāji, skolu direktori, skolēni un pašvaldības spēlēs nozīmīgu lomu projekta ieviešanā un savstarpējā sadarbība būs būtiska, lai sasniegtu mērķi. Konsorcijs vēlas iesaistīt arī citas organizācijas un personības, ieskaitot citas skolas, skolotājus, pētniecības institūcijas un universitātes.

Taustāmā programmēšana ir nepieciešama Eiropas sākumskolās

Izveidots Ceturtdiena, 05 Jūlijs 2018 16:07

Sākotnējās izpētes atziņas, skolotāju anketēšanas atbildes un fokus grupas aktivitātes rāda, ka lielākā daļa sākumskolu skolotāju joprojām nezina, kas ir taustāmā programmēšana un kā tā var tikt izmantota viņu ikdienas darbā, lai vairāk ieinteresētu bērnus STEM bāzētajos priekšmetos un veicinātu bērnu iekļaušanu.

Lasīt tālāk: Taustāmā programmēšana ir nepieciešama Eiropas sākumskolās

Valmieras skolu direktori tiek iepazīstināti ar projektu "TangIn"

Izveidots Ceturtdiena, 26 Aprīlis 2018 08:57

17.04.2018.

Autortiesības © 2024 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator