Ekoskola

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas, bet tai pat laikā savu efektivitāti jau drīz apliecinošas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā.
 
Bet šī programma neaprobežojas tikai  ar vides pārvāldību skolā, jo tā  veicina izpratni par vidi, saistot  to  ar daudziem mācību priekšmetiem, veido attieksmi un vērtības, interesi par vidi un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.
 
 
Pašlaik Ekoskolu programmā ir iesaistītas vairāk kā 40 000 skolas.
 
Ekoskolu programmas simbols, atpazīstamākais elements un arī viens no tās veiksmes pamatcēloņiem ir stimula sistēma skolām par sekmīgu līdzdalību programmas aktivitātēs un to prasību pilnīgu ieviešanu – Zaļā Karoga balva.

Stādām krokusus Ekoskolas programmas ietvaros

Izveidots Otrdiena, 14 Novembris 2023 13:46

Krokusu stādīšana

Nu jau otro gadu skolas teritorijā pavasarī uzziedēja sniegpulkstenītes. Ekoskolas programmas ietvaros gan skolēni, gan audzinātājas rūpīgi stādīja skaistos pavasara vēstnešus, lai mūsu skolā ienāktu ziedošs pavasaris. Skolas teritorija ir gana plaša, lai šo tradīciju turpinātu, bet šoreiz - rudenī. Un tā 2. klašu skolēni ar audzinātājām sastādīja 115 krokusu sīpoliņus. Paldies čaklajiem, "zaļajiem pirkstiņiem"! 

Sagatavoja Ilona Jansone

Meža diena

Izveidots Pirmdiena, 03 Aprīlis 2023 10:51

pavasaris

4.c klase atsaucās Ekoskolas aicinājumam, atzīmējot Meža dienu. Skolēni aktualizēja koku un mežu apsaimniekošanas nozīmi cilvēka dzīvē. Pārbaudīja savas zināšanas, atpazīstot Latvijas kokus. Noslēgumā tika izveidotas kartiņas - Cildini Latvijas mežus!

Informāciju sagatavoja skolotāja Agnese Neija

Lasīt tālāk: Meža diena

Ekoskolas kodekss - Veselīgs dzīvesveids un vide

Izveidots Piektdiena, 08 Aprīlis 2022 18:13

Veselīgs dzīves veids un vide

Šonedēļ skolēni stundās aktualizēja veselīga uztura nozīmi Pasaules veselības dienas ietvaros. Par šo tēmu bērniem vienmēr ir ko teikt. :) Vecāko klašu skolēni gatavoja veselīgas uzkodas un kā atzina skolēni, tā bija superīga diena skolā, jo kopā gatavojuši uzkodas, kopā cienājušies un kopā jautri pavadījuši laiku.

Autortiesības © 2024 Valmieras Pārgaujas sākumskola. Visas tiesības aizsargātas.
Joomla! ir atvērtā koda programmprodukts ar GNU General Public licenci.
Joomla templates 1.7 by Hostgator