Novembra aktivitātes karjeras izglītībā

Izveidots Ceturtdiena, 02 Decembris 2021 10:17

Lai skatītu foto galeriju, klikšķini uz foto

Pirmais, kas parasti ienāk prātā, dzirdot vārdu “novembris”, ir valsts svētku mēnesis. Divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − 11. novembris, Lācplēša diena, un 18. novembris, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadiena − to padara īpašu. Novembris ir patriotisma mēnesis, kad varam pielikt sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba, dziedāt latviešu tautasdziesmas, lepoties ar savas valsts vēsturi, izjust kopā būšanas burvību.

Arī mūsu skolā novembris ir svētku mēnesis, kurā par godu Lāčplēša dienai un Latvijas dzimšanas dienas svētkiem norisinājās dažādi patriotiski pasākumi.

Šogad novembra karjeras izglītības aktivitātes tika akcentētas uz jaunizveidotā Valmieras novada izzināšanu, atpazīšanu.

No 15.-30. novembrim 1.-6.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties izaicinājumā “Izstaigā Latviju Valmierā” un veikt “selfijus” pie 3 uzņēmumiem, kuri atrodas maršrutā.

Pateicību par dalību sportiskā aktivitātē ”Izstaigā Latviju Valmierā” saņem:

Estere Alsberga 1.a kl.

Henrijs Niko Hasani 1.a kl.

Mairita Plaude 1.a kl.

Tīna Kotāne 4.a kl.

Madara Vimba 4.c kl.

Ance Lote Klodža 5.a kl.

Luīze Hasani 5.a kl.

Paldies ģimenēm par atbalstu, dalību sportiskā aktivitātē!

Savukārt, 4.-6. klašu skolēniem bija iespēja sevi izaicināt viktorīnā “Prātlauzis par Valmieras novadu.”

Prātlauzim bija sagatavoti dažādi jautājumi par jauno Valmieras novadu, piemēram, kuras pilsētas ir jaunajā Valmieras novadā? Kurā pilsētā atrodās redzamais dabas objekts? Vai atpazīsti pēc balss novada personības? Vai atpazīsti novada uzņēmumu pēc devīzes? Vai atpazīsti uzņēmumu pēc logo?

Apkopojot viktorīnas iesniegtās atbildes, tika noskaidroti Valmieras Pārgaujas sākumskolas Prātlauži.

Mūsu Prātlauži:

4. klasēs

1. vieta Tīna Kotāne 4.a kl.

2. Madara Vimba 4.c kl.

3. Madara Bormane 4.b kl.

5. klasēs

1. vieta Luīze Laidve 5.c kl.

1. vieta Rūdolfs Pērkons 5.c kl.

2. vieta Justīne Dumpe 5.b kl.

3. vieta Emīlija Estere Zūpe 5.b kl.

6. klasēs

1. vieta Reinis Rūdolfs Eglītis 6.e kl.

2. vieta Patrīcija Brēde 6.e kl.

3. vieta Elizabete Lintere 6.e kl.

3. vieta Lauma Bieziņa 6.e kl.

Aktīvākā klase Prātlauzī - 6.a klase. Paldies klases audzinātājai Ilonai Ozoliņai par skolēnu motivēšanu!

Paldies mūsu direktoram par balviņu sarūpēšanu!

Valmieras Pārgaujas sākumskolas

PKK Inga Bērziņa