Radošo darbu konkurss “Brīvība, mana un mūsu”

Izveidots Trešdiena, 06 Mai 2020 11:25

Attēlā: 4.a klases skolnieces Sofijas Onofrijčukas darbs „Brīvības āboli Latvijai”

Atzīmējot deklarācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” trīsdesmitgadi, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Tautas frontes muzeja nodaļa un 4. maija Deklarācijas klubs aicināja bērnus un jauniešus piedalīties vizuālo darbu un dzejas konkursā “Brīvība, mana un mūsu”. Jau janvārī, visu 4.klašu skolēni vizualizēja savos darbos 30 gadu Latvijas brīvību, kā arī īsi aprakstīja, ko viņiem nozīmē šī brīvības ideja.

Esam lepni, ka šajā konkursā starp 184 mākslas darbiem,  mūsu skola tika pārstāvēta ar 11 darbiem. Liels paldies skolēniem par ieguldīto darbu! „Visus konkursam iesniegtos darbus bija paredzēts izstādīt Latvijas neatkarības atgūšanas 30.gadadienai veltītā konferencē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tagad tie būs visiem aplūkojami muzeja tīmekļa vietnē un, domājams, ne vienam vien Latvijas cilvēkam vairos lepnumu un prieku par savu valsti, par tās jaunatni. Paldies jums, brīvās Latvijas cilvēki!”, raksta Dainis Īvāns,  Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs un vērtēšanas komisijas loceklis.

Bet, ko nozīmē vārds „Brīvība” konkursa dalībniekiem?

Enija Brokāne “Brīvība saistās ar Baltijas ceļu.”

Loreta Kiršblate  “Brīvība ir tad, kad varu celties no rītiem, kad vēlos.”

Kate Skrastiņa “Brīvība ir valsts, kurā var svinēt svētkus.”

Evelīna Supe “Man brīvība saistās ar vissvarīgāko Latvijā, kā bērniem, tautu un pilsētām. ”

Sofija Onofrijčuka “Brīvība ir tad, kas ir miers, laime, darbs, neatkarība un nākotne.”

Kerlīna Balode  “Man brīvība saistās ar mieru, savu karogu un Latvijas dabu.”

Melisa Upīte “Brīvība man nozīmē to, kad es varu darīt ko vēlos.”

Rūdolfs Prudņikovičs “Brīvība ir tad, kad apstrādā laukus un svin svētkus.”

Grēta  Puzinkeviča “Mēs Latvijā esam brīvi, varam brīvi runāt, dejot un smieties.”

Kristiāna Kalnīte “Brīvība ir kad visi var dzīvot brīvi.”

Līga Muska “Lai būtu Latvijai brīvība – tas ir darbs visai Pasaulei.”

Katram cilvēkam izpratne par brīvību ir atšķirīga. Vienam tā būs personīgā brīvība, citam – izvēles, prāta vai vārda brīvības. Jebkura mūsu brīvības izpausme uzliek mums pienākumu par to atbildēt.

Materiālu sagatavoja vizuālās mākslas skolotāja Ilona Mežinska