Lepojamies!

Aizgājušā gada nogalē tika īstenots labdarības projekts, kura laikā Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolnieki un Latvijas Kristīgās studentu brālības (LKSB), Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorijas (VNFJIL) un Vidzemes Augstskolas (ViA) jaunieši apciemoja 55 Valmieras vientuļos sirmgalvjus ar gardām svētku dāvaniņām.

Kopā Valmierā un tās apkaimes novados svētku dāvaniņas tika pasniegtas 309 pensionāriem, ko koordinēja Valmieras novada fonds.

Sintija Mūrniece, projekta koordinatore, uzsver, ka šogad ir gūta liela atsaucība no Valmieras jauniešiem. "Šāda labdarības akcija vecajiem ļaudīm var padarīt dienu un svētkus īpašākus. Daudzu apciemojumu laikā jauniešiem un senioriem raisās kopīgas sarunas pie tējas krūzes," atzīst Sintija. Jauniešiem pēc veco cilvēku apciemošanas ir radušās vairākas atziņas un pārdomas. Dažas no tām iespējams redzēt ViA studentu raidījumā "Re:Students" https://www.youtube.com/watch?v=LmfgYN51WLE.

Arī Samanta (JIL) pēc apciemojuma ir sapratusi, ka pat valodas nezināšana nav šķērslis, lai iepriecinātu vientuļos sirmgalvjus. Sindija (JIL) akcijā piedalās jau otro gadu, apciemojot to pašu kundzi, ar kuru pat izdevies atrast kopīgas intereses. "Pensionāre, kuru apciemoju, ir rakstniece, savukārt es rakstu dzeju. Kundzi esmu apciemojusi vēl pāris reizes, kad esam ļoti jauki pasēdējušas un parunājušas par manu dzeju," stāsta Sindija.

Mārtiņš (LKSB), kas akcijā piedalās pirmo gadu, atzīst, ka guvis tikai pozitīvas emocijas un jaunu pieredzi. Nav jāšaubās, ka jau pēc neilga laika pie kāda no šo pensionāru durvīm atkal klauvēs kāds smaidīgs jaunietis, ienesot vientuļo sirmgalvju dzīvē kādu gaišumu. Taču šoreiz jau tas notiks pēc jauniešu pašu iniciatīvas.

Īpašu paldies akcijas organizatori saka Borisa un Ināras Teterevu fondam, kuri jau trešo gadu palīdz sagādāt svētku dāvaniņas Valmieras un tās apkaimes vientuļiem senioriem. Līdzīgi ar kopienu fondu starpniecību svētku paciņas nonāk pie sirmgalvjiem arī citviet Latvijā.

Autors: Doloresa Lapiņa, Vidzemes Augstskola

Raksts pārpublicēts no valmiera.pilseta24.lv