Mācību ekskursija uz Beverīnas novada Kauguru pagasta zemnieku saimniecību „Svitkas”

Izveidots Ceturtdiena, 20 Septembris 2012 11:08

Kontaktpersona Kalvis Eliass m/b 29299589

Saimniecībā uz vietas dzīvo trīs paaudzes, kuri izveidojuši vienu visveiksmīgākajām ražotnēm Vidzemē. Mūsu skola jau trešo gadu sadarbojas ar zemnieku saimniecību „Svitkas”, programmas „Skolas auglis” ietvaros.

Saimniecība piedāvā:

• stāstījums par zemnieku saimniecības „Svitkas” vēsturi un dzejnieku Kārli Eliasu un viņa piemiņas istabas. Literāri- vēsturiski interesants vecāko klašu skolēniem. Daudz savdabīgu piemiņas lietu. Tās var aptaustīt un kārtīgi apskatīt.
      • Ābolu glabātavas un šķirošanas telpu apskate.
      • Ābolu ēšanas pauze.
      • Viss par ābolu audzēšanu, kociņu kopšanu, ābolu novākšanas un kopšanas tehnoloģijas. Saimnieks Kalvis Eliass visu pastāsta un parāda, ļaujot piedalīties arī skolēniem.

Pirmie šo mācību ekskursiju izmantoja un jauko rudeni baudīja 5.c klase.

Paldies par izsmeļošo stāstījumu un gardajiem āboliem saimniecībā un arī „Skolas augļa” projektā visu garo ziemu.

Vairāk bildes varat aplūkot galerijā "Svitkas" 2012, vai spiežot uz raksta titulbildes.

Sagatavoja: direktors V. Litaunieks

un skolotāja Ilze Brice